Ua Ru

Системи відеонагляду

Аналогові та цифрові системи відеоспостереження

Системи відеоспостереження (англійська абревіатура CCTV - Closed Circuit TeleVision - системи замкнутого телебачення) - призначені для організації відеоспостереження на об'єктах, що охороняються.

За останні роки відеоспостереження стало невід'ємною функцією комплексної системи безпеки об'єкту, оскільки сучасні системи відеоспостереження дозволяють не тільки спостерігати і записувати відео, але і програмувати реакцію всієї системи безпеки при виникненні тривожних подій або ситуацій.

Залежно від типу використовуваного обладнання системи відеоспостереження ділять на аналогові і цифрові. Аналогові системи відеоспостереження використовують там, де необхідно організувати відеоспостереження в невеликому числі приміщень і інформацію з відеокамер записувати на відеомагнітофон. Для забезпечення безпеки особливо відповідальних або територіально-розподілених об'єктів використовують цифрові системи відеоспостереження, які, як правило, інтегруються в комплексні системи безпеки. Такі комплекси фіксують, записують і аналізують інформацію, що надходить від відеокамер, зчитувачів системи контролю доступу, охоронних і пожежних датчиків, а також "приймають рішення" по захисту об'єкту в автономному режимі або за вказівкою оператора системи.

Цифрова система відеоспостереження застосовується в системах безпеки територіально-розподілених об'єктів, а також в комплексах управління безпекою глобальних компаній. Сьогодні цифрові технології відеоспостереження поступово "тіснять" аналогові системи по функціональних і технічних характеристик, а за своєю ціною вже наближаються до вартості аналогових систем відеоспостереження.

Функції, характеристики і комплектація системи відеоспостереження залежать від вимог, що пред'являються замовником до безпеки об'єкту. Як правило, мінімальна конфігурація такої системи включає в себе: відеокамери, пристрої обробки відеосигналів [квадратори, мультиплексори і ін.], записуючий пристрій [відеореєстратори, відео рекордери] і пристрої відображення відеоінформації [відеомонітори]. У більші системи відеоспостереження встановлюють додаткові керівники і допоміжні пристрої - матричні комутатори, клавіатури управління відеокамерами, відеопринтери, підсилювачі-розподільники, модулятори, телеметричні приймачі і передавачі і інші охоронні пристрої.

Аналогові камери відеоспостереження

В даний час в системи відеоспостереження встановлюють, як правило, аналогові камери відеоспостереження, які відрізняються простотою конструкції і невисокою ціною. Ці відеокамери є оптичними пристроями, ПЗЗ-матриці яких формують відеосигнал з світлового потоку, що проходить через об'єктив і групу лінз і потрапляє на цю матрицю. Також виробляються камери відеоспостереження, які мають вбудований блок перетворення аналогового відеосигналу в цифровий. Такі відеокамери вже можна підключати в цифрові системи відеоспостереження.

Відеокамери в залежності від завдань, які виконуються в системі відеоспостереження, діляться на групи:

Безкорпусні камери - мають, як правило, розміри із сірникову коробку, поставляються виробником без корпусу і можуть монтуватися в будь-які предмети інтер'єру приміщення, що стоїть під охороною системи відеоспостереження.

Мініатюрні відеокамери мають невеликі розміри, власний корпус і можуть встановлюватися як на кронштейни, так і на поворотні пристрої.

Приховані відеокамери відрізняються найменшими габаритами і використовуються для ведення прихованого відеоспостереження.

Швидкісні купольні відеокамери оснащені, як правило, швидкісним поворотним пристроєм, завдяки якому відеокамери можуть обертатися зі швидкістю до 400 градусів/с в горизонтальній площині і повертатися у вертикальній площині до 160 градусів. Ці відеокамери кріпляться, як правило, на стелі і встановлюються в системи відеоспостереження банків, казино, супермаркетів та інших об'єктів.

Чорно-білі відеокамери - сегмент обладнання, який йде в минуле . Знайти на ринку CCTV ці камери від відомих виробників вже практично не можливо.

Кольорові відеокамери найбільш поширені сьогодні. Поділяються на:

  • камери стандартного і високого дозволу;
  • купольні і корпусні з об'єктивом;
  • внутрішні і зовнішньої установки;
  • додаткові опції: ІК-підсвітка, функція «день-ніч» та ін.

Цифрові відеокамери

Ці відеокамери мають блок цифрової обробки сигналу, вбудований веб-браузер і формують більш якісне зображення, яке можна передавати у вигляді цифрового сигналу по LAN/WAN мереж системи відеоспостереження. Цифрові відеокамери застосовують на найбільш відповідальних ділянках системи відеоспостереження. Як правило, цифрові камери мають аналоговий і цифровий виходи.

Об'єктиви для камер відеоспостереження

Об'єктиви встановлюються на відеокамери з метою збільшення дальності її роботи, поліпшення технічних параметрів і пристосування відеокамери до конкретних умов роботи. Для відеоспостереження за рухомими об'єктами використовують об'єктиви зі змінною фокусною відстанню - трансфокатори. В умовах мінливої освітленості застосовують об'єктиви з автодіафрагмою. На приховані камери прихованої системи відеоспостереження встановлюються об'єктиви типу Pin-Hole.

Поворотні пристрої для камер відеоспостереження

Для розширення кута огляду відеокамери і стеження за рухомими об'єктами відеоспостереження, камери встановлюють на поворотні пристрої. Механізм поворотного пристрою переміщує відеокамеру в горизонтальному і вертикальному напрямках, і дозволяє оператору системи відеоспостереження переглядати однією відеокамерою чималі площі території, що охороняється.

Пристрої обробки відеосигналів

Пристрої обробки відеосигналів [мультиплексори, квадратори] - це прилади, які обробляють відеозображення, одержувані від кількох камер відеоспостереження, що аналізують зображення і передають їх в заданому форматі на монітор відеоспостереження. Залежно від типу використовуваних відеокамер застосовуються чорно-білі або кольорові пристрої обробки відеосигналів.

Квадратори - це пристрої системи відеоспостереження, що дозволяють переглядати одночасно на відеомоніторі зображення, що передаються з 2, 3 або 4 відеокамер.

Мультиплексори дозволяють одночасно виводити на моніторі відеоспостереження зображення з 4 до 32 відеокамер (симплексний мультиплексор), при цьому виконувати послідовний запис цих зображень на відеомагнітофон або вбудований відеореєстратор (дуплексні мультиплексори), а також переглядати на моніторі системи відеоспостереження, одночасно з "живим" відео, раніше записані відеофрагменти (триплексного мультиплексори)

Записуючі пристрої для відеоспостереження

Пристрої запису відеоінформації (відеореєстратори, відео рекордери) призначені для запису, зберігання та подальшого відтворення зображень, що надходять як від камер, так і від мультиплексора системи відеоспостереження. Пристрої цифрового запису (відео рекордери, відеореєстратори) здійснюють запис відеоінформації в цифровому форматі безпосередньо на жорсткий диск. Як правило, цифрові відеореєстратори останніх моделей оснащені системою, що реагує на рух в кадрі, і автоматично записують це відео, а так само мають мережеву плату для підключення відеореєстратора до системи відеоспостереження по LAN/WAN мережі.

Відеомонітори

Відеомонітори CCTV призначені для цілодобового відображення зображень з відеокамер системи відеоспостереження. Залежно від вимог до системи і використовуваних відеокамер застосовуються чорно-білі або кольорові монітори відеоспостереження.

Матричні комутатори

Матричні комутатори системи відеоспостереження є електронні перемикачі, які можуть підключати свій будь-який вхід до будь-якого свого виходу, зберігаючи при цьому режим узгодження навантаження. В системі відеоспостереження такі комутатори підключають різні камери відеоспостереження на відеомонітори, відео записуючим пристроєм, або мультиплексори. Як правило, матричні комутатори застосовуються в великих системах відеоспостереження з числом відеокамер більше 32-х.

Пристрої друку відеофрагментів

Відеопринтери включать до складу системи відеоспостереження, коли існує необхідність друку на папері фрагментів тривожних ситуацій, що надходять з камер відеоспостереження. Зазвичай відеопринтери використовую компанії роздрібної торгівлі, банки та ін. Організації, що надають послуги населенню. Тверді копії фотографій, які зареєстрували правопорушення, вже можна передавати в органи внутрішніх справ, в якості речового доказу.