Ua Ru

Системи контролю управління доступом (СКД)

Монтаж системи контролю управління доступом (СКД) Система контролю управління доступом простежує за переміщенням всіх осіб по об'єкту (офісу, дому), а так само при в'їзді на територію. При необхідності СКД дає в потрібний момент команду охоронної сигналізації про постановку на охорону якийсь кімнати або всього об'єкта, якщо його покинув власник.

Дозвіл і реєстрація проходу через двері заснована на ідентифікації носіїв інформації (карти, брелка, відбитка пальця і ​​т.д.) на різних відстанях зчитуючими пристроями. Поруч з дверима, прохід через які обмежується, встановлюються зчитувачі. Таким чином, увійти в приміщення можна за допомогою носіїв інформації (кодів) індивідуального користування. Всі факти пред'явлення носіїв інформації і пов'язані з ними дії фіксуються в контролері і можуть зберігатися в комп'ютері. На обладнаному місці можуть встановлюватися спеціальний пульт і монітор, які надають такі можливості: спостерігати на екрані монітора будь-кого хто наближається до контрольованих дверей, самостійно звернутися через переговорний пристрій до того хто підійшов до вхідних дверей, дистанційно керувати відкриттям вхідних дверей.

Системи контролю і управління доступом можуть мати різні конфігурації: від простих, розрахованих на одні двері до дуже складних, розрахованих на забезпечення контролю та управління доступом банків, великих підприємств та ін. Система контролю доступу складається з ідентифікатора користувача, зчитувача і контролера зчитувача.

Ідентифікатор користувача - це деякий пристрій або ознака, за якою визначається користувач. Ідентифікаторами можуть бути магнітні картки, безконтактні проксіміті карти, різні радіобрелки, зображення райдужної оболонки ока, відбиток пальця, відбиток долоні і багато інших фізичні ознаки. Кожен ідентифікатор характеризується певним унікальним двійковим кодом. В системі кожному коду ставиться у відповідність інформація про власника ідентифікатора.

Зчитувач - пристрій, призначений для зчитування інформації з ідентифікатора, і передачі цієї інформації в контролер зчитувача.

Контролер зчитувача - пристрій, призначений для обробки інформації від зчитувачів ідентифікаторів, ухвалення рішення, і управління виконавчими пристроями. За способом управління контролери діляться на три класи: автономні та централізовані (мережеві) і комбіновані.

  1. Автономні контролери - пристрій, призначений для обслуговування, як правило, однієї точки проходу. Зустрічаються найрізноманітніші варіації: контролери, суміщені зі зчитувачем, контролери, вбудовані в електромагнітний замок та інше. Автономні контролери розраховані на застосування найрізноманітніших типів зчитувачів. Як правило, вони розраховані на обслуговування невеликої кількості користувачів, зазвичай до п'ятисот.
  2. Мережеві контролери мають можливість працювати в мережі під управлінням комп'ютера. У цьому випадку функції ухвалення рішення лягають на персональний комп'ютер з встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням. При цьому у вас з'являється доступ до великої кількості додаткової інформації: ви можете вести автоматичний табель обліку робочого часу, маєте можливість отримати звіт про те, хто і куди ходив практично за будь-який період часу, і де конкретно знаходиться в даний момент будь-який співробітник.
  3. Комбіновані контролери поєднують в собі функції мережевих і автономних контролерів. При наявності зв'язку з керуючим комп'ютером контролери працюють як мережний пристрій, при відсутності зв'язку - як автономні.

Як виконавчі пристрої, для здійснення пропускного режиму в системі контролю обмеженого доступу можуть використовуватися різні електромеханічні, електромагнітні замки, хвіртки і турнікети різних модифікацій. Також може бути встановлена система Фотоідентифікація (це можливість виведення на екран монітора комп'ютера фотографії власника ідентифікатора і порівняння її з власником ідентифікатора по реальному зображенню отриманого від відеокамери встановленої біля зчитувача).

Системи контролю доступу допомагають забезпечувати не тільки збереження матеріальних цінностей та інформації, а й безпеку персоналу і відвідувачів. Вони на сучасному рівні вирішують завдання забезпечення безпеки, підвищення трудової дисципліни і автоматизації кадрового і бухгалтерського обліку на різних підприємствах. Крім того, установка системи обмеженого доступу в приміщення дозволить істотно підвищити ефективність роботи служби безпеки фірми.