Ua Ru

Автоматична пожежна сигналізація (АПС)

«ФІРМА «ЕФ-ЕС МОНІТОРИНГ» - має багаторічний досвід надання своїм Клієнтам таких послуг:

  • Підготовка та розробка робочого проекту систем пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу.
  • Продаж обладнання та його технічне обслуговування.
  • Монтажні та налагоджувальні роботи комплексів пожежної безпеки та інтегрованих систем.
  • Цілодобовий моніторинг стану системи АПС об'єкта на власному ліцензованому пульті пожежного спостереження.

Система автоматичної пожежної сигналізації призначена для цілодобового контролю об'єкту, що охороняється, а зокрема для раннього оповіщення власника про виявлення ознак пожежі або задимлення.

Як правило, система АПС складається з приймально-контрольних приладів, власне засобів виявлення та лінійної частини.

Вимоги до обладнання АПС регламентуються нормативними документами. Частина з них представлена на нашому сайті.

Оптимальний вибір устаткування пожежної сигналізації визначається, як правило, такими характеристиками будівлі, як площа території, що захищається, призначення об'єкта та ін. В даний час можна виділити два основних типи станцій пожежної сигналізації: неадресні і адресні.

«Найпростіші» з них - неадресні. В шлейф сигналізації такого типу включаються звичайні димові, теплові і ручні сповіщувачі. При спрацьовуванні датчика його номер і приміщення на станції не вказуються, ініціюється тільки номер шлейфу. Застосування неадресних систем доцільно для невеликих об'єктів.

У адресних системах аналіз стану навколишнього середовища і формування сигналу також виробляється самим датчиком, але в шлейфі сигналізації реалізується протокол обміну, що дозволяє визначити, який саме сповіщувач спрацював. У кожному датчику або монтажному цоколі розташована схема установки адреси. Таким чином, система визначає конкретне місце формування сигналу про пожежу, що підвищує оперативність реагування спеціальних служб.

Основними типами пожежних сповіщувачів є димові та теплові датчики. Прийом інформації від сповіщувачів здійснюється по провідних лініях (шлейфам).

Як показує статистика, економія на системі пожежної сигналізації далеко не кращий засіб підвищення добробуту, адже при своєчасному виявленні загоряння збиток від пожежі може бути скорочений до мінімуму.

Від оперативності дій при спрацьовуванні АПС при загорянні залежить розмір можливих збитків. Саме тому регламентуючі документи наказують обов'язкове підключення об'єкта до цілодобового пульта пожежного спостереження.

Орієнтовну вартість пожежного спостереження на нашому пульті Ви можете в розділі «Послуги».